Menu Close

Apie artėjančius naujus metus

Artėja 2021 m. ir dauguma iš mūsų svarstome, o ką jie naujo atneš? Kokie bus metai? Ką naujo patirsime bei išmoksime? Ir tai yra visiškai natūralūs klausimai, kadangi nauji metai, tai lyg naujas gyvenimo puslapis, kuris būna visiškai kitoks, nei prieš tai buvęs. Tačiau kartais nutinka taip, kad iš praėjusių metų, kartu su savimi nešamės neišspręstas problemas. Ir tai nesuteikia džiaugsmo. Ką galime padaryti, kad naujieji metai atneštų kuo daugiau džiaugsmo, vilties, ramybės?

Paimkite baltą popieriaus lapą ir surašykite, ko tikitės iš ateinančių metų, kokie yra jūsų tikslai, siekiai. Tik būtina atsiminti, kad negalime visko padaryti per vieną dieną: ar įmanoma suvalgyti dramblį? Taip, įmanoma. Tačiau po mažą gabalėlį ir per kelis mėnesius. Taip yra ir su mūsų siekiais, tikslais, norais. Vienas populiariausių norų ateinantiems metams – pradėti sportuoti.
Ar įmanoma tai pasiekti? Tikrai įmanoma. Pirmiausiai reikėtų nusipirkti sportinę aprangą, pasidžiaugti ja. Kitą dieną galima su ja vaikščioti, priprasti prie jos. Sekančiomis dienomis pradėti daryti po kelis pratimus. Ir taip, žingsnis po žingsnio, sportas atsiras dienos rutinoje. Žinoma, nebus lengva keisti savo įpročius, bus dienų, kai nenorėsite sportuoti, tačiau sekančią dieną, vėl galima daryti viską, kad tikslas būtų pasiektas. Vis turime priminti sau: „Aš galiu tai padaryti“.

Psichologė Erika Navickienė, 2020

Skip to content