Menu Close

„Atšvaitų diena – tavo mieste“

Spalio 15-ąją Lietuvoje minima „Atšvaitų diena“. Rudenį pastebime, kad kasdien saulė pakyla vis vėliau ir leidžiasi anksčiau, šviesusis paros laikas trumpėja, pereinama į žiemos laiką – kai rytai ir vakarai tamsėja. Žiemos laikotarpiu yra ypač svarbu pasirūpinti savo ir kitų saugumu tamsiuoju paros metu. Šiuo laikotarpiu, į darbus ir mokyklas bei iš jų, keliaujama jau sutemus, dėl ko būtina laikytis ne tik saugaus eismo taisyklių, bet ir segėti atšvaitus.

Pakruojo rajono vaikams keliaujantiems į mokyklą kartais tenka įveikti ir ne vieną kilometrą pėsčiomis, o gatvės, deja, bet ne visos yra apšviestos. Tam kad artėjant tamsiajam sezonui vaikai į mokyklas nuvyktų saugiai, būtų matomi, žinotų kaip tinkamai nešioti atšvaitą bei jį tikrai tūrėtų – Pakruojo seniūnijoje vyko renginys „Atšvaitų diena- tavo mieste“.

Renginyje dalyvavo 8 šeimos. Iš jų 5 suaugę ir 16 vaikų. Renginį vedė Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų darbuotojos: socialinė darbuotoja Roberta Gugienė ir atvejo vadybininkė Aistė Barauskaitė.

Renginio metu dalyviai sprendė kryžiažodžius ir atliko kitas užduotėles susijusias su saugaus eismo taisyklėmis. Šeimos buvo apdovanotos diplomais, atšvaitais, saldainiais, užduočių knygelėmis. Svarbiausia dalyviai išmoko ar prisiminė saugaus elgesio kelyje taisykles, išmoko tinkamai nešioti atšvaitus bei smagiai praleidome popietę.

Svarbu atsiminti, kad net keliaujant iš mokyklos, į svečius ar parduotuvę, tamsiu paros metu neišvengiamai vaikštome per gatvę. Tam, kad užtikrintume savo saugumą, svarbu dėvėti atšvaitus, padedančius išlikti pastebimiems pėstiesiems. Galvojant apie atšvaitus, svarbu turėti mintyje, kad jie reikalingi ne tam, kad įtiktume policininkui ar išvengtume baudos, bet kad būtume geriau matomi kitiems eismo dalyviams ir užtikrintume savo saugumą.

Skip to content