Menu Close

Tai kas tas atvejo vadybininkas?

Žmonės, klientai vis dar teiraujasi ir nežino kas tas atvejo vadybininkas socialinių paslaugų įstaigoje? Tai kalbant paprastai ir schematiškai, tai socialinis darbuotojas padedantis įveikti krizę ir pradedantis organizuoti pagalbą. Gavus pranešimą iš Vaikų teisių apsaugos tarnybos apsilankoma šeimoje, įvertinami šeimos poreikiai. Pažvelgiama plačiau – gal tai ne vienintelė bėda šeimoje dėl to, dėl ko kreipėsi VTAS? Tada organizuojama pagalba. Kviečiamas posėdis. Šeima gali į posėdį pakviesti visus kas galėtų padėti. Atvejo vadybininkas savo ruožtu kviečia visus, kurie galėtų padėti šeimai įveikti krizę. Sudaromas pagalbos planas. Pagalbos planas- vaikui, jo tėvams ar kitiems vaiko atstovams pagal įstatymą bei kartu su vaiku gyvenantiems asmenims būtinų priemonių ir socialinių, sveikatos priežiūros, švietimo, psichologinių bei kitų paslaugų ir socialinės pagalbos visuma, kuria siekiama užtikrinti tinkamą vaiko teisių apsaugą nustatant šias priemones, paslaugas ir paramos teikimą organizuojančius ir užtikrinančius asmenis bei teikimo tvarką. Būtina atsižvelgti į individualius vaiko poreikius, vaiko tėvų ir kitų jo atstovų pagal įstatymą ir kartu su vaiku gyvenančių asmenų elgseną su vaiku, jų gyvenimo būdą. Dažniausiai tai būna psichologo paslaugos, padedama prisiregistruoti pas reikiamą- būtiną gydymo įstaigos specialistą, mokymai, kursai, rekomendacijos laisvalaikiui šeimoje.
Kai šeimoje situacija pagerėja, pasikeičia į gerą pusę vėl organizuojamas posėdis ir teikiamos socialinės priežiūros paslaugos baigiamos. Galimas variantas, kad ir iki posėdžio situacija susitvarkė ir atvejo vadyba tuo ir pasibaigia. Visokių situacijų yra gyvenime. Ir visko visiems atsitinka. Atvejo vadybininkas nėra nei koks prievaizdas ar koks šeimos priešas. Tai pagalbos organizatorius ir koordinatorius.
O pabaigai priminsiu „ Šeima yra vienintelė tikra sąskaita banke. Jei nepamiršite kasdien jos papildyti meile, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu, tai užaugs stebuklingos palūkanos“ (Italų rašytojas Bruno Ferrero).

Atvejo vadybininkė Edita Maižvilienė

Skip to content