Menu Close

Vykdoma programa

VYKDOMA PROGRAMA „UŽKREČIAMŲ LIGŲ PREVENCIJA IR PROFILAKTIKA PAKRUOJO RAJONO ŠEIMOSE PATIRIANČIOSE RIZIKĄ“

Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centras 2018 m. ir 2019 metais įgyvendino priemonę „Užkrečiamų ligų prevencija ir profilaktika Pakruojo rajono  problemiškose šeimose“. Pagerėjo šeimų sanitarinės sąlygos, užkirstas kelias kenkėjų plitimui problemiškų šeimų gyvenamuose patalpose, bet reikalingas darbų tęstinumas, nes yra šeimų, kurioms reikalinga  nuolatinė pagalba. Prasidėjus Covid -19 pandemijai, darbuotojos  dėl karantino negalėjo lankytis paslaugų gavėjų namuose, stebėti jų gyvenimo sąlygų. Todėl padaugėjo vaikų nepriežiūra, apleistumas.

Taip pat socialiniai darbuotojai pastebėjo, kad daug kaimuose gyvenančių vaikų yra užsikrėtę pedikulioze. Tėvai vengia apie tai kalbėti, patys nesugeba užkirsti kelio šiai problemai, stokoja žinių ir lėšų, kaip galima išspręsti šią problemą ir užkirsti kelią jos plitimui.

Gerai žinodami kenkėjų daromą žalą žmogui, norėdami prisidėti prie Pakruojo rajono šeimų, patiriančių  socialinę riziką  ir senyvo amžiaus šeimų  higienos gerinimo, atlikdami kenkėjų naikinimo darbus, užkirstume kelią užkrečiamų ligų plitimui, kurias platina parazitai, taip pat sumažintume jų populiaciją Pakruojo rajono socialiai remtinose šeimose.  Bus vykdomas  prevencinis darbas supažindinant su parazitų sukeliamomis problemomis, kaip jų išvengti ir kokių priemonių imtis.

Darbuotojai bus aprūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis, siekiant sumažinti pavojų užsikrėsti užkrečiamomis ligomis ar jas pernešti paslaugų gavėjams. Pasibaigus nuotoliniam mokymui,  grįžus į mokyklas, mokytojai, socialiniai darbuotojai pastebi, kad padaugėja vaikų užsikrėtusių pedikulioze. Nors gyvenimo sąlygos pastaruosius dešimtmečius gerokai pasikeitė, tačiau utėlės vis dar vargina daugybę žmonių. Sergamumas pedikulioze išlieka aktualia problema, nes nepasiturinčios šeimos, kuriose auga daug vaikų neturi galimybės nusipirkti vaistų nuo pedikuliozės, stokoja žinių apie priemones, kuriomis galima jas išnaikinti.

Asmens higiena nėra tik prausimasis ar plaukų šukavimasis, tai ir drabužių, avalynės priežiūra, higieninio elgesio įgūdžiai ir įpročiai. Vaiko higienos pradmenys formuojasi šeimoje ir čia labai svarbus tėvų pavyzdys. Tikimės, kad vykdydami šį projektą, prisidedame prie vaikų sveikatos stiprinimo, suteikiame nemažai reikalingos informacijos apie sveiką gyvenseną, higieną.

Pagrindinis programos tikslas – išnaikinti ir užkirsti buitinių kenkėjų populiacijos plitimą Pakruojo rajono šeimų patiriančių riziką gyvenamose patalpose. Vykdyti darbuotojų, teikiančių paslaugas klientų namuose, užkrečiamų ligų profilaktiką. Ugdyti sveikos gyvensenos, higienos įgūdžius, gerinti socialinę  aplinką, gyvenimo kokybę.

Iš 2022 m. Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiųjų lėšų priemonės įgyvendinimui skirta 1 100 Eur. Iš šių lėšų bus perkamos dezinfekcinės paslaugos 5 šeimoms, priemonės rankų dezinfekcijai, aerozoliai, parazitų naikinimui.

 

Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro informacija

Skip to content