Menu Close

DUOday

Jau daugiau kaip 15 metų gegužės 23 dieną visoje Europoje yra organizuojama darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday. Šios iniciatyvos metu įvairios įmonės bei organizacijos kviečia asmenis, turinčius negalią, išbandyti įvairias profesijas ir specialybes.

Lietuva prie šios iniciatyvos organizavimo prisijungia jau penktus metus. DUOday iniciatyvą Lietuvoje įgyvendina socialinė įdarbinimo agentūra „SOPA“ kartu su partneriais – Pakruojyje tai sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo viltis“.

Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centras prie šios iniciatyvos prisijungia pirmą kartą. Gegužės 24 dieną trys žmonės su negalia galėjo išbandyti save socialinio darbuotojo prevencinėms paslaugoms  pareigose. Asmenys susipažino kokius darbus atlieka šis specialistas, kokiais dokumentais vadovaujasi savo darbe bei turėjo galimybę panagrinėti realias situacijas, su kuriomis kasdien susiduria darbuotojas. Tam, kad asmenys galėtų išbandyti socialinio darbuotojo darbą, buvo paruoštos užduotys – sukurtos paslaugų gavėjų situacijos, kurios kartu analizuotos, iškeltos galimos problemos, ieškota galimų pagalbos būdų. Asmenys, turintys negalią, turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su socialinio darbuotojo profesija, jos sunkumais ir privalumais bei išbandyti save šio specialisto kėdėje.

Dėkojame sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo viltis“ darbuotojoms Justinai Juškaitei bei Ritai Sabalienei už bendradarbiavimą ir kvietimą prisidėti prie šios iniciatyvos.

 

Informaciją parengė socialinė darbuotoja prevencinėms paslaugoms Aistė Barauskaitė

Skip to content