Menu Close

Kodėl reikėtų rinktis socialinio darbuotojo profesiją

Kaip išsirinkti profesiją, kuri geriausiai tiktų ir vėliau netektų gailėtis? Šis klausimas kankina ne tik mokyklą baigiančius, bet ir šių jaunuolių tėvus. Karjeros pasirinkimas yra labai svarbi tema jauniems žmonėms, kurie dar yra mokykloje ir tik planuoja, kuo bus užaugę. Kokie iššūkiai jų laukia ir į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Socialinis darbas yra svarbus ir reikšmingas veiksmas, kuris padeda pagerinti žmonių gyvenimus bei bendruomenių gerovę. Šis darbas yra skirtas pagalbai tiems, kurie susiduria su įvairiomis socialinėmis problemomis ir iššūkiais.

Vienas iš pagrindinių socialinio darbo tikslų yra padėti žmonėms geriau suprasti savo situaciją, rasti išeitis iš sudėtingų situacijų bei pasiekti savo tikslus ir svajones. Socialiniai darbuotojai teikia emocinę ir praktinę pagalbą, skatina žmones įgyti naujų įgūdžių bei gebėjimų, remia savivertę ir savikontrolę.

Socialinis darbas taip pat prisideda prie socialinės lygybės, teisingumo ir teisesnės visuomenės kūrimo. Darbuotojai dirba su pažeidžiamomis grupėmis, kovodami su skurdu, nelygybe, diskriminacija bei socialine atskirtimi. Jie siekia užtikrinti, kad kiekvienas žmogus turėtų galimybę dalyvauti visuomenėje, turėtų prieigą prie reikiamų paslaugų bei galimybę pasinaudoti savo teisėmis.

Socialiniai darbuotojai sprendžia labai svarbias žmonių gyvenimo problemas. Socialiniams darbuotojams svarbu motyvuoti žmones priimti psichologų, psichiatrų ir kitų specialistų pagalbą, įgalinti juos siekti pokyčio. Be to, socialinis darbas skatina asmeninę atsakomybę ir savarankiškumą, padeda žmonėms tapti savimi pasitikinčiais ir kurti stipresnę, tvaresnę visuomenę.

Socialiniai darbuotojai kartu su kitais specialistais teikia psichosocialinę pagalbą – padeda išgyvenantiems įvairias krizes, patyrusiems emocines traumas dėl ligų, netekties, skyrybų ir kitų įvykių. Tai plati profesija, apimanti tiek psichosocialinę pagalbą žmonėms, patiriantiems socialinę riziką, sergantiems priklausomybėmis, vaikus globojančioms šeimoms, bausmę atliekantiems asmenims, žmonėms su negalia ir kitiems, tiek žmogaus teisių užtikrinimo praktikas.

Socialinį darbą rinktis turėtų tie, kuriems tai kartu yra ir pašaukimas. Būti socialiniu darbuotoju reiškia turėti stiprius tarpasmeninius santykius, empatiją, kantrybę ir norą padėti kitam žmogui. Tai yra itin atsakinga profesija, kuri reikalauja nuolatinio mokymosi ir tobulėjimo. Kaip ir kiekviena pagalbą žmogui teikianti profesija, socialinis darbas yra kartu ir pašaukimas. Svarbiausia, ją turi rinktis žmogus, kuris nori padėti kitam žmogui ir kuriam nesvetimas socialinis jautrumas bei žmogaus teisių užtikrinimas.

Taigi, socialinio darbo nauda yra daugialypė ir įvairi, skatinanti gerovę ir teisingumą visuomenėje.

 

Informacija perengė Pakruojo NSPC  socialinė darbuotoja Rita Slavinskienė

Skip to content