Menu Close

Pakruojo krašto gyventojams – platus paslaugų spektras

Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro bendruomeniniuose šeimos namuose, įsikūrusiuose adresu L. Giros g. 3D, dirba dešimt darbuotojų. Padalinio vadovė Dovilė Pašakinskienė, socialinis darbuotojas kompleksinėms paslaugoms (Aurinta Tvarušienė), socialinis darbuotojas prevencinėms paslaugoms (Aistė Barauskaitė), atvejo vadybininkas (Raminta Ridikaitė), vyresnysis socialinis darbuotojas darbui su neįgaliaisiais (Jovita Cedronaitė – Šventickė), trys asmeniniai asistentai (Orinta Brazauskienė, Irena Balušaitienė ir Sandra Olšauskienė) bei dvi psichologės, mokymų lektorės – Vaida Lapinskienė ir Jolanta Kužmarskienė.

Bendruomeninių šeimos namų padalinys įsteigtas nuo 2023 m. kovo 1 d.

Komanda dirba keliais aspektais. Tai projektas „KOPA. Kompleksinės paslaugos šeimai“, kur teikiamos įvairios paslaugos, tokios kaip: individualios bei grupinės psichologo konsultacijos, vyksta socialinių įgūdžių grupės vaikams ir jaunuoliams, tėvystės mokymai, savipagalbos grupės, o nuo ateinančių metų pradėsime teigti mediacijos paslaugas ir konsultavimą asmens (šeimos) namuose gimus kūdikiui, nustačius neįgalumą, specialiuosius poreikius ir panašiai. Ši veikla tęstinė, 2023 m. patvirtintas Europos struktūrinių fondų finansavimas iki 2029 m., 475437,61 Eur. Todėl labai kviečiami visus Pakruojo miesto bei rajono gyventojus iškilus bėdai ar tiesiog norint pasitobulinti, susisiekti su mumis. Paslaugos teikiamos nemokamai, lanksčiau derinantis prie daugumos.

Kita bendruomeninių šeimos namų veikla – užimtumo didinimo programos įgyvendinimas ir darbas su besirengiančiais darbo rinkai. Paprasčiau kalbant, bendradarbiaujant su Užimtumo tarnyba į organizaciją yra atsiunčiami žmonės, kurie turi ne bedarbio statusą, o besirengiančio darbo rinkai. Su jais dirba priklausomų asmenų socialinėms paslaugoms mentorė, mat neretas minėtas gretas užimantis pilietis turi įvairių priklausomybių. Mentorė dirba tiek individualiai, tiek su grupe. Besirengiantiems darbo rinkai teikiama ir priklausomybės konsultanto paslauga, bei finansinio raštingumo mokymus iš pradžių grupėje, vėliau individualiai. Čia padedamos išspręsti problemos su antstoliais. Tikslas labai paprastas – motyvuoti atsiųstus žmones, kad jiems būtų suteiktas bedarbio statusas ir jie galėtų gauti darbo pasiūlymus.

Be minėtų veiklų yra organizuojama socialinio transporto paslauga, dirbama su neįgaliaisiais, teikiamos prevencinės socialines bei asmeninio asistento paslaugos. Bendradarbiaujant su savivaldybe organizuojami įvairių švenčių paminėjimai, renginiai, popietės, kurių metu yra supažindinama su bendruomeninių šeimos namų veikla.

Savo organizuojamas veiklas darbuotojai viešina feisbook grupėje „Pakruojo bendruomeniniai šeimos namai“. (1) Facebook

Susidūrę su iškilusia problema ar atsiradus kažkokiam klausimui, ar pamatėte, kad reikalinga socialinio darbuotojo konsultacija, galite drąsiai ateiti į bendruomeninius šeimos namus ar skambinti telefonu 8 670 21089, darbuotojai nurodys, kur kreiptis vienu ar kitu klausimu.

Bendruomeninių šeimos namų padalinio vadovė Dovilė Pašakinskienė

 

Skip to content