Menu Close

Vaikų finansinis raštingumas

2023-04-14 Lietuvoje pirmą kartą minėta Nacionalinė finansinio raštingumo diena. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į finansinio raštingumo svarbą ir paskatinti Lietuvos gyventojus tobulinti savo finansines žinias bei įgūdžius.

Ugdyti finansinio raštingumo kompetenciją ir gebėjimą elgtis su pinigais pravartu pradėti nuo tada, kai gauname pirmuosius pinigus – dar vaikystėje. Mokytis beveik visi pradeda šeimoje ir iš šeimos ateina didžiausias, stipriausiai susiformavęs žinių ir įgūdžių bagažas. Tada, kai esame pratinami taupyti ar, pavyzdžiui, užsidirbti, atliekant paprasčiausius namų ruošos darbus. To mokytis pradedame namuose, tačiau tęsti šios kompetencijos ugdymą reikia nuolatos. Finansiškai raštingas žmogus sugeba atlikti mokėjimus, vykdyti kasdienius įsipareigojimus, pasirūpinti savo saugumu ir ateitimi, kartu sugebėdamas įvertinti prisiimamas rizikas. Finansų pasaulis keičiasi labai greitai, technologijos tobulėja. Neturint bent elementarių finansinio raštingumo žinių, žmogus tampa labai pažeidžiamas. Todėl itin svarbu šias žinias stiprinti ir gilinti.

Finansinio raštingumo mokymus Lietuvos samariečių bendrijos Pakruojo skyriaus vaikų dienos centro ,,Žiburėlis” ir Linkuvos socialinių paslaugų centro Bendruomeninių vaikų globos namų vaikams surengė Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė Irena Narušaitienė. Į pagalbą buvo pasikviestos įmonės ,,iFuture INVESTMENTS” (ateities investicijos) finansų konsultantės Beta Norvaišė ir Aldona Grybienė. Renginio metu dalyviai susipažino su finansinio raštingumo įgūdžio lavinimu, taupymo būdais, prioritetais, dirbo komandomis, atliko praktines užduotis, išsakė savo svajones. Po mokymų diskusijos tęsėsi prie arbatos ir saldumynų.

Mokymų tikslas – suteikti vaikams finansinio raštingumo žinių.

Informaciją parengė Pakruojo NSPC atvejo vadybininkė Irena Narušaitienė

Skip to content