Menu Close

Prevencinė paskaita moterims

Saulėtą ir šiltą pavasario popietę Pakruojo nestacionarių paslaugų cento atvejo vadybininkė Monika Brajienė Linkuvos nestacionarių paslaugų centro „Mamos ir vaiko namuose“ suorganizavo moterims paskaitą gimdos kaklelio vėžio tema. Prevencinę paskaitą geranoriškai sutiko pravesti Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro akušerė Ligita Vitkienė.

Susitikimo metu buvo kalbėta apie gimdos kaklelio vėžio simptomus ir požymius. Akcentuota savalaikė patikros dėl gimdos kaklelio vėžio svarba. Priminta, kad dėl gimdos kaklelio vėžio nemokamai gali tikrintis moterys nuo 25 iki 34 metų (imtinai), kartą per 3 metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas AR ŽPV. Moterims nuo 35 iki 59 metų (imtinai) kartą per 5 metus atliekamas gimdos kaklelio medžiagos paėmimas AR ŽPV.

Paskaitos klausytojoms pateikta detali informacija apie krūties vėžį. Akušerė Ligita pasidalino pirmaisiais krūtų ligų simptomais, nurodė kokios priežastys gali lemti vėžio išsivystymą, o svarbiausia – kaip pačioms atpažinti pirminius krūtų pakitimus. Buvo padalinti lankstinukai su trumpa atmintine, kaip pasitikrinti krūtis pačioms. Taip pat buvo galima apčiupinėti krūties muliažą ir atrasti ten slypintį guzelį. Priminta, kad moterims nuo 50 iki 69 metų (imtinai) kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas. Tam tereikia gauti šeimos gydytojo siuntimą ir užsiregistruoti mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą.

Akušerė Ligita Vitkienė palietė dar vieną itin jautrią temą – kiaušidžių vėžys. Liga labai klastinga, neturi specifinių simptomų, tačiau yra galimybė pasitikrinti. Galima kreiptis konsultacijai į akušerį – ginekologą, atliekamas mokamas kraujo tyrimas. Tuo pačiu moterims detaliai papasakota apie kontracepcijos rūšis, privalumus bei trūkumus. Aptarta menopauzės tema bei kaip sau padėti jos metu. Pakalbėta apie šlapimo pūslės susirgimus, kuriuos reikia mokėti atpažinti ir laiku gydyti.

Ligita Vitkienė kvietė moteris, norint išvengti klastingų ligų, būti sąmoningomis, reguliariai tikrintis sveikatą. Jeigu pačios nesirūpinsite savo sveikata ir nesikreipsite į specialistus, stebuklas neįvyks ir tuomet galbūt jau niekas negalės padėti.

Po paskaitos moteris neskubėjo skirstytis, nes turėjo akušerei Ligitai Vitkienei rūpimų, aktualių klausimų į kuriuos išsamiai buvo atsakyta.

Nuoširdus AČIŪ Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro akušerei Ligitai Vitkienei už labai naudingą paskaitą moterims. Taip pat AČIŪ Linkuvos krizių centro socialinei darbuotojai Irma Pamerneckienei ir gyventojoms už šiltą, malonų priėmimą bei dovanas. Moterys, atsidėkodamos už šią su organizuotą paskaitą, Pakruojo nestacionarių paslaugų centro atvejo vadybininkei M. Brajienei bei akušerei L. Vitkienei įteikė po savo rankomis darytus iš karoliukų paveikslus.

Informaciją parengė Pakruojo NSPC atvejo vadybininkė Monika Brajienė

Skip to content