Menu Close

Šv. Velykos

Šv. Velykos susijusios su gamtos atbudimu ir noru džiaugtis artėjančiu pavasariu. Gražiausias šventės atributas – margutis – gyvybės, vaisingumo, gimimo simbolis. Jo spalvos simbolizuoja skirtingas gamtos dalis. Nuo senų senovės populiarūs įvairiausi marginimo būdai. Kiaušiniai gali būti apklijuojami lipdukais, skutinėjami, raižomi, apsukami įvairiais žalumynais ar svogūnų laiškais. Svarbiausia, kad į šventės puošmenos gaminimo procesą įsitraukia visa šeima.

Siekiant sustiprinti tėvų ir vaikų tarpusavio santykius, prisiminti Šv. Velykų tradicijas ir papročius Pakruojo nestacionarių paslaugu centro vadybininke M. Brajienė, drauge su Žeimelio seniūnijoje gyvenančiomis šeimomis dalinosi šventės papročiais, prisiminimais, piešė, spalvino, karpė, darė įvairius darbelius artėjančių Velykų proga.

Tėvams tai buvo proga sustiprinti ryšį su savo vaikais, kokybiškai praleisti laiką kartu, pajuokauti, padėti atlikti darbelius. Vaikų akyse buvo matyti džiaugsmas, gera nuotaika. Nuostabūs darbeliai pasipuošė bei sušildė vaikų namus. Visi šeimos nariai apdovanoti Velykų bobutės dovanėlėmis.

Informaciją parengė atvejo vadybininkė Monika Brajienė.

Skip to content